
Ryssnäsgatan 14
Viared, Borås, 432 m2
Lagerlokal med 5 portar i attraktivt logistikläge – nära RV40! ???????? På Ryssnäsgatan 14 i Viared finns nu en 432...
Industri/Lager/Övrigt, 86 m2, Borås, Viared
Lokaler på 86 kvm i Viared – Stor port, högt i tak, perfekt för hobbymeck eller förvaring
På Ryssnäsgatan 14 i Viared finns nu möjlighet att hyra en praktisk och flexibel kallagerlokal på 86 kvm. Lokalen passar perfekt för hobbymeck, förvaring eller lättare verksamhet som kräver en rymlig yta med god tillgänglighet.
✔
86 kvm
✔
H3,4 x B3,53
✔
Upp till
(lägst punkt längst in p.g.a. taklutning)
✔
3 500 kr/mån per yta
✔
håller på att installeras
✔
vid behov
✔
finns att nyttja
Lokalen är belägen i
, ett växande industriområde med
, vilket gör det enkelt att ta sig in och ut.
För närvarande är väggarna mellan ytorna inte på plats, men vi installerar dem vid intresse, vilket gör det möjligt att anpassa lokalen efter behov.
I en närliggande byggnad finns
som kan hyras separat.
????
Kontakta oss idag!
Nåbar via RV40
Lokalen på Ryssnäsgatan 14 i Viared har ett strategiskt läge med goda kommunikationsmöjligheter
???? Bussförbindelser Busslinje 3 och 150 trafikerar området och ger smidig förbindelse till Borås centrum. Närmaste busshållplats ligger inom gångavstånd.
???? Tåg Borås Centralstation ligger ca 10 minuter bort med bil, med tåg- och bussförbindelser till Göteborg, Alingsås och andra städer.
???? Bil & motorväg Snabb och enkel anslutning till Riksväg 40, vilket gör det lätt att pendla till Göteborg, Jönköping och övriga städer.
Goda parkeringsmöjligheter i anslutning till lokalen.
Öppen yta men möjlighet att dela upp enligt ritning.
Stor markport Vilket möjliggör enkel in- och utlastning.
Bra tillgänglighet Smidig access från två infarter i Viared.
Lastmöjligheter Direkt inlastning via port – inga lastbryggor.
Gott om svängutrymme Möjligt för mindre lastbilar