Inga bilder finns för lokal

Dokument

Ritning 633 kvm- Lumaparksvägen 9

Lumaparksvägen 9

Kontor, 633 m2, Stockholm, Hammarby Sjöstad

Hyra: Kontakta annonsören

Detta kontor är beläget i Lumafabriken med fantastik utsikt mot Hammarby Sjö.
Den lediga lokalen ligger på våning 8 - med vattnet som närmaste granne.

Lokalen har mycket god potential att skapa något extraordinärt och vi bjuder in er i utformningen av såväl planlösning som design. Planlösning, materialval och stämning - allt rättar vi efter din vision.

Omgivning

Omgivning/natur:

I Sjöstan hittar du din professionella mittpunkt - strax utanför Stockholms innerstad. Här finns både små och stora företag, myndigheter, arkitekter, växande techbolag och världskända varumärken kombinerat med trivsamma bostadsområden och kluckande kajer - vackert beläget vid vattnet. Med utmärkta kommunikationer och närhet till både stadspuls och grönområden är det en idealisk plats för företag som vill växa söder om stan.

Planlösning

Byggår:

1930

Våningsplan:

8

Planlösning:

Här kan du vara med att skapa ditt drömlokal. Denna kontorslokal kan vi anpassa helt efter era önskemål.

Kommunikationer

Till Sjöstan kan du åka med tvärbana, cykel, båt, bil eller tunnelbanan vid Gullmarsplan som nås på cirka 8 minuters promenad. Från och med 2030 kommer tunnelbanans blå linje att passera Hammarby Sjöstad, med sträckning från Kungsträdgården och nya stationerna Sofia, Hammarby Kanal, Sickla, Järla och Nacka. I Hammarby Sjöstad kommer tunnelbanan att ha två uppgångar, en vid Mårtensdal och en vid Luma.

Service

Närservice:

I Sjöstan finns allt som gör ditt 9 till 5 trevligare, effektivare, smidigare - och roligare. Här finns service av innerstadskvalitet, med ett brett och varierat utbud av restauranger, caféer, butiker och annan närservice - allt inom gångavstånd. Här finns även flera hotellalternativ, konferenslokaler liksom goda möjligheter till aktiviteter utanför jobbet, men närhet till gymanläggningar som SATS, Nordic Wellness, Fitness24Seven, True Workout och STC Training. Eller varför inte ta en promenad längs Hammarby sjö, simma några längder i Eriksdalsbadet eller ta ett åk i Hammarbybacken? Du har även tillgång till all tänkbar service som ICA, Coop, blomsterbutik, skomakeri, systembolag inom gångavstånd.

Övrigt

Tillträde:

Enligt överenskommelse

Kontakta Annonsör

Maria Åkesson

Maria Åkesson