Dokument

Ritningsförslag 546 kvm

Råsundavägen 2-16

Övrigt, 546 m2, Stockholm, Solna

Kontorslokal som efter anpassning kommer stå ut som en riktig premiumlokal.
Lokalen har stora glaspartier mot den stora terrassen med utsikt mot stan över takåsarna. Vi anpassar och skräddarsyr lokalen efter era önskemål.
I fastigheten finns omåttligt populära Restaurang P, Gym med idrottshall, receptionstjänster, mötesrum, hörsal, loungeytor samt närhet till sköna Hagaparken.Brahelund 2, också känd som Solna Port, byggdes 2001-2002 av Skanska och var företagets huvudkontor fram till 2013/2014.
Fastigheten är en modern kontorsfastighet med service i form av gym, reception, konferensytor samt restaurang, och i fastighetens nedre våningar finns ett rymligt parkeringshus. En genomtänkt konstruktion gör att fastigheten kan erbjuda ett brett spann av uthyrningsbara ytor. Fasaderna erbjuder ett attraktivt skyltläge mot motorväg E4.
Solna Port har ett attraktivt läge i det populära och expansiva området Frösunda i Solna. Fastigheten har omedelbar anslutning till väg E4 och området erbjuder kommunal trafik som knyter området med det övriga Stockholmsområdet.

Omgivning

Ca 1500 m till shoppingcentret Mall of Scandinavia med stort utbud av shopping, restauranger och annan service och ca 500 m till Hagaparken, som är en del av den kungliga nationalstadsparken.

Kommunikationer

Buss 57, 513, 515, 526, 561. Närhet till Solna Station där pendeltåg, tvärbana och fler bussar går ifrån.

Kontakta Annonsör

Magnus Jenninger
08-56251705
Magnus.Jenninger@fastpartner.se


Utvalda lokaler från Fastpartner AB i Solna

Liknande lediga lokaler i Solna