Industri/Kontor/Lager, 360 m2, Jönköping, Hedenstorp
Uppe på Norra Hedenstorp utvecklas nu moderna verksamhetslokaler för lager, produktion och kontor. Hedenstorp är ett område i frammarsch och fler och fler verksamheter söker sig hit upp med tanke på närheten till riksväg 40 och E4an. Även den stora problematiken kring parkeringsplatser i stan gör Hedenstorp till en het kandidat. Intill Hedenstorp ligger härliga grönområden och precis runt knuten ligger Jönköpings flygplats vilket är perfekt för företag med kontor runt om i Skandinavien.
Omgiven av industri och kontor.
Byggnaden som nu är under byggnation kommer att bli ca 720 kvm i sitt grundutförande. Tanken är att du som hyresgäst får möjlighet att vara med från start och påverka utformning av planlösning samt möjligheten att påverka materialval i samråd med fastighetsägaren. Möjlighet finns även att bygga till ett entresolplan för att på så sätt skapa ytterligare lokalyta i byggnaden.
Lokalen når du snabbt och smidigt då den är nära belägen Riksväg 40, parkeringsmöjligheter finns dessutom i anslutning till lokalen. Det finns även bra tillgång till kollektivtrafik och cykelbana finns.
All tänkbar närservice finns i centrala jönköping ca 10 min från lokalen.
För mer information besök www.quadrent.se
Fler lokaler från Quadrent
Skicka denna lokalen till e-post